Достапни линкови

Тулуз: Првиот лет на Ербас


Најголемиот патнички авион на светот успешно го изведе првиот лет надвор од Европа. Ербасот по летнувањето од Тулуз Франција, слета на аеродромот во Сингапур откако за тринаесет часа измина тринаесет илјади километри.
XS
SM
MD
LG