Достапни линкови

Кабул: Авионска несреќа, причините сеуште не се познати


Цивилен товарен авион со десет член екипаж се урна денеска во близина на авганистанскиот главен град Кабул. Се уште не се познати причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG