Достапни линкови

Косово: Нереди во Косовска Митровица


Во синоќешните нереди во северниот дел на Косовска Митровица еден припадник на меѓународната полиција бил полесно повреден, а неколку полициски возила оштетени. До нередите кои траеле кратко дошло откако полицијата уапсила едно лице од српска националост.
XS
SM
MD
LG