Достапни линкови

Париз: Ситуацијата во Франција се смирува


Француската полиција соопшти дека во ноќешните нереди се уапсени 90 лица, а биле запалени 227 автомобили. Министерот Никола Саркози нареди депортација на странците кои земале учество во нередите. Немирите во Франција во кои учествуваат пред се француски граѓани од африканско и арапско потекло траат веќе 14 ноќи.
XS
SM
MD
LG