Достапни линкови

Бахреин: Почнува турнејата на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска ке ја започне официјалната посета на Блискиот Исток, при што утре ќе престојува во Бахреин на разговори за политичките и економските реформи во регионот. Во сабота Рајс во Саудиска Арабија ќе притисне за поголеми религиозни и демократски промени, а во недела ќе го посети Израел и Западниот Брег каде што од палестинските власти ќе побара посилна акција против милитантите, а од Израел запирање на изградба на нови населви о отсранување на илегалните места.
XS
SM
MD
LG