Достапни линкови

Багдад: 20 загинати во експлозија


Бомбаш самоубиец се разнесол себеси убивајќи уште 30 луѓе и ранувајќи 20 во еден ресторан во централен Багдад. До експлозијата доаѓа пред посетата на британскиот министер за надворешни работи Џек Строу на Ирак и разговорите со премиерот Ибрахим ал Џафари.
XS
SM
MD
LG