Достапни линкови

Пекинг: Екстремисти планираат напади на луксузни хотели


Американската амбасада во Пекинг соопшти дека кинеската полиција јавила оти исламските екстремисти можеби планираат напади на луксузни хотели во Кина следната недела. Предупредувањето доаѓа пред постеат на американскиот претседател Џорџ Буш на Кина на 19 Ноември.
XS
SM
MD
LG