Достапни линкови

Москва: Состанок Лавров - Строу


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска во Москва се состанува со британскиот колега Џек Строу. На дневен ред се билатералните односи, како и Иран и Блискиот Исток. Во придружба на Строу се и Евро комесарите Хавиер Солана и бенита Фереро Валднер.
XS
SM
MD
LG