Достапни линкови

Кабул: Отворен првиот хотел со пет ѕвезди


Во авганистанскиот главен град Кабул денеска е отворен првиот хотел со 5 ѕвезди. Хотелот, во присуство на голем број амбасадори и странски гсти, го отвори претседателот Хамид Карзаи. Ноќевањето во 177-те соби чини од 250 до илјада и 200 долари.
XS
SM
MD
LG