Достапни линкови

Берлин: Запалени автомобили во сиромашен кварт


Пет автомобили се запалени во сиромашен кварт во Берлин, при што полицијата се обидува да утврди дали постоји поврзаност со бранот насилство во Франција. Автомобилите се запалени во различни улици во берлинскиот сиромашен Моабит кварт населен со многу странци. Засега никој не ја презеде одговорноста. Во Брисел пак пет автомобили се запалени пред главната железничка станица. Белгиските властио веруваат дека не постоји врска со француските случувања.
XS
SM
MD
LG