Достапни линкови

Москва: Комунистите го одбележуваат денот на Болшевичката револуција


Комунистите во Русија денеска ја одбележуваат годишнината од Болшевичката револуција во 1917 година – 7 ноември кој денеска е официјално работен ден во Русија. Руската Комунистичка партија очекува илјадници подржувачи на митингот во Москва.
XS
SM
MD
LG