Достапни линкови

Белград: Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Иванов во посета на Србија и Црна Гора


Министерот за надворешени работи на Русија Сергеј Иванов, денеска ќе пристигне во дводневна посета на Србија и Црна Гора. Иванов освен средбите со државниот врв на Белград и Подгорица, ќе ја посети и Приштина каде ќе се сретне и со косовските власти. Како што е најавено во рамки на посетата ќе се разговара за билатералните односи, перспективите на српско-црногорската заедница, како и решавањето на косовското прашање.
XS
SM
MD
LG