Достапни линкови

Исламабад: Земјотрес во Пакистан


Силен земјотрес од 6 степени според Рихтеровата скала го потресе Пакистан. Земјотресот се почувствувал во главниот град Исламабад, како и во пакистанскиот дел од Кашмир. Нема информации за жртви или материјални штети. Пакистан беше погоден од силен земјотрес на 8 октомври при што загинаа 73 илјади лица.
XS
SM
MD
LG