Достапни линкови

Пакистан: 60 загинати при превртување на фериброд


Околу 60 луѓе загинаа денеска при превртување на фериброд во Арабиското море на југот на Пакистан. Пакистанската морнарица и натаму трага по телата на настраданите.
XS
SM
MD
LG