Достапни линкови

Свет: Околу милијарда муслимани во светот го слават Рамазан Бајрам


Околу милијарда муслимани во светот денеска го слават Рамазан Бајрам еден од двата најзначајни празника на исламската религија. Претседателот на Собранието на Македонија Љупчо Јордановски по тој повод упати честитка до заменикот на Исламската верска заедница во Македонија Реис ул Улема Хаџи Бахри ефенди Алиу.
XS
SM
MD
LG