Достапни линкови

Вашингтон: Состанок на членките на Контакт групата за Косово


Членките на Контакт групата одржаа синоќа состанок во Вашингтон, и како што јавува Би Би Си, внатре во групата се уште не е постигнат консензус за модалитетите на преговарачкиот процес за Косово. На состанокот домаќин беше американскиот државен секретар Николас Барнс, а присуствува и специјалниот пратеник на Обединетите Нации за преговорите за статусот на Косово Марти Ахтисари.
XS
SM
MD
LG