Достапни линкови

Пекинг: На 19 и 20 ноември посета на американскиот претседател Буш


Кинеското министерство за надворешни работи соопшти дека американскиот претседател Џорџ Буш ќе ја направи третата посета на Кина на 19 и 20 Номеври по покана на кинескиот претседател Ху Џинтао. Посетата на Буш доаѓа во време на американската загриженост поради растежот на Пекинг на економски и воен план. Американскиот претседател потоа ќе ги посети и Јужна Кореја, Јапонија и Монголија.
XS
SM
MD
LG