Достапни линкови

Пекинг: Посета на рускиот премиер Михаил Фрадков


Рускиот премиер Михаил Фрадков денеска во Пекинг со кинескиот премиер Вен Џибао разговара за трговските односи. Русија сака до 2010 година трговската размена со Кина да достигне меѓу 60 и 80 милијарди долари. Двата поранешни ривали ја подигнаа соработката со цел да се противстават на како што сметаат американската доминација.
XS
SM
MD
LG