Достапни линкови

Лондон: Состанок на министрите за природна средина на Г-8


Министрите за природна средина на Г-8 и други земји големи индустриски загадувачи се состануваат денеска во Лондон на дискусии за начините за борба против глобалното затоплување. Според британската министерка Маргарет Бекет, императив е да се пронајде нов приод. Групите за заштита на природната средина стравуваат дека дијалогот ќе се сведе на празни изјави доколку учесниците не се согласат за конкретни мерки пред престојната конференција на Обединетите Нации во Мадрид.
XS
SM
MD
LG