Достапни линкови

Свет: Поздравена резолуцијата на ОН за Сирија


Русија и Израел се меѓу земјите кои ја поздравија синоќешната резолуција на Обединетите Нации во која се предупредува Сирија да целосно да соработува во истрагата за убиството на поранешниот либански премиер Рафик Харири или ќе се соочи со . Во резолуцијата спонзорирана од Соединетиет Држави, Франција и Британија е отфрлена специфичната закана со санкции, поради противењето на Кина и Русија.
XS
SM
MD
LG