Достапни линкови

Париз: Немири во париско предградие


Во париското предградие веќе петта ноќ по ред има немири. Полицијата во Клиши соу Боа, населено со имигранти уапси 12 лица. Немирите почнаа по инцидентот во кој две момчиња загинаа кога, според жителите, прескокнале електрична ограда на железничка станица бегајќи од полицијата. Властите соопштија дека не ги гонеле момчињата.
XS
SM
MD
LG