Достапни линкови

Варшава: Соопштен составот на новата влада


Мандатарот за состав на новата полска влада, Кажимјерж Марчинкиевич денеска го соопшти составот на малцинската влада. Тоа ќе биде влада на експерти, изјави Марчинкиевич, кој имаше уставен рок до 3-ти ноември да го објави составот на новата влада и да побара гласање во Парламентот.
XS
SM
MD
LG