Достапни линкови

Кабул: Најмалку 23 лица загинаа во Авганистан во последнава недела


Најмалку 23 лица загинаа во насилствата во Авганистан во последните неколку денови. Меѓу загинатите се и еден американски војник кој загинал во провинцијта Кост, и еден британски војник. Американските трупи во Авганистан соопштија дека 13 талибански бунтовници биле убиени во престрелката што во четвртокот се случила во провинцијата Урузган.
XS
SM
MD
LG