Достапни линкови

Газа: Напади на израелски воени авиони


Израелски воени авиони изутрината извршиле неколку напади во Појасот Газа. Според агнциите, биле истрелани десетина ракети врз позиции за кои израелската армија верува дека биле засолништа на палестинските милитанти. Израел покрена серија воздушни напади откако во средата во палестински самоубиствен напад загинаа петмина израелци.
XS
SM
MD
LG