Достапни линкови

Индија: Најмалку 50 загинати во железничка несреќа


Најмалку пеесет луѓе загинале денеска во индисктата држава Андра Прадеш кога еден воз, поради изобилните дождови, излегол од шините. Се страхува дека бројот на жртвите би можело да биде поголем.
XS
SM
MD
LG