Достапни линкови

Лондон: Состанок на лидерите на ЕУ


Лидерите на Европската Унија на денешниот состанок во Лондон разговараат за можните економски реформи и реформи во работнички права. Агенциите јавуваат дека британскиот премиер Тони Блер како претседавач со Унијата ќе го искористи овој неформален самит за да побара изедначување на социјалните услови во рамките на Европската Унија со цел подобро справување со глобализацијата и со растечката конкуренција од Кина и Индија.
XS
SM
MD
LG