Достапни линкови

Њујорк: Предлог резолуција на САД и Франција за санкции против Сирија


Соединетите Држави и Франција во Обединетите Нации предложија нацрт резолуција во која се предвидуваат санкции против Сирија доколку таа не соработува со истражниот тим на Светската организација околу убиството на поранешниот либански премиер Рафик Харири. Во резолуцијата се бара Сирија да ги уапси официјалните лица за кои се верува дека учествувале во организацијата на атентатот врз харири во февруари годинава.
XS
SM
MD
LG