Достапни линкови

Флорида: Најмалку четворица загинати од Ураганот Вилма


Најмалку четири лица загинаа во невремето предизвикано од Ураганот Вилма што синоќа ја погоди Флорида. Околу 6 милиони луѓе останаа без електрична енергија, поради невремето чии ветрови дувале со брзина од 175 километри на час, додека меѓународниот аеродром во Мајами е оштетен, по што е затворен во наредните четири дена. Претходно Ураганот Вилма ја погоди Куба, а 17 лица загинаа во невремето на Хаити и Јамајка.
XS
SM
MD
LG