Достапни линкови

Ирак: Повеќе загинати во напади во Ирак


Американската армија соопшти дека двајца американски војници биле убиени во петокот во близина на ирачкиот град Фалуџа. Од останатите насилства во Ирак, при самоубиствен напад со автомобил бомба во градот Сулејманија загинало најмалку едно лице, двајца цивили загинале при две експлозии што одекнале во Багдад, додека во градот Мосул биле убиени двајца полицајци.
XS
SM
MD
LG