Достапни линкови

Варшава: Победа на Лех Качински на претседателските избори


Конзервативниот претседателски кандидат Лех Качински победи на вчерашниот втор круг од изборите за претседател на Полска. Неговиот против кандидат Доналд Туск го призна поразот. Според досегашните резултати, варшавскиот градоначалник Качински води со десет процентни поени пред Туск.
XS
SM
MD
LG