Достапни линкови

Флорида: Ураганот Вилма се приближува


Ураганот Вилма кој го опустоши мексиканскиот полуостров Јукатан добива во интензитет и се движи кон Флорида, соопшти денеска американскиот центар за урагани во Мајами. Ураганот го следат ветрови кои достигнуваат брзина од сто осумдесет и пет километри на час.
XS
SM
MD
LG