Достапни линкови

Ирак: Во неколку одвоени напади најмалку 12 загинати


Најмалку дванаесет луѓе, меѓу кои и четири деца загинале во два одвоени напади во Ирак. Еден полицаец, вклучувајќи и четири деца загинале во денешниот бомбашки напад на куќа во ирачкиот град Тикрит, додека во друг одвоени напад во Багдад при експлозија на автомобил бомба, биле убиени четири лица меѓу кои и двајца полицајци. Напади имало и во Киркук каде загинало едно лице, а неколку се повредени. Во Бакуба бил отворен оган врз еден полицаец при што тој бил убиен.
XS
SM
MD
LG