Достапни линкови

Мексико: Тројца загинати во налетот на Ураганот Вилма


Најмалку три лица загинаа во Мексико, во невремето предизвикано од Ураганот Вилма што синоќа го погоди мексиканското крајбрежје. Во одмаралиштето Канкун, силните ветрови предизвикаа материјални штети, кои сеуште се утврдуваат. Ураганот Вилма се очекува да ја зафати Куба, пред да дојде на Флорида, каде е на сила задолжителна евакуација на населението.
XS
SM
MD
LG