Достапни линкови

Јукатан: Евакуација пред ураганот Вилма


На мексиканскиот полуостров Јукатан почна евакуацијата на туристите и на тамошните жители поради приближувањето на ураганот Вилма. Станува збор за едно од најсилните невремиња на Атлантикот досега. Се прогнозира дека, по Мексико и Куба, ураганот Вилма ќе ја погоди и Флорида.
XS
SM
MD
LG