Достапни линкови

Пекинг: Заврши посетата на Доналд Рамсфелд


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд ја заврши тридневната посета на Кина каде што ја изрази загриженоста на Вашингтон за се поинтензивното вооружување на таа земја. Во рамките на оваа негова најнова турнеја, Рамсфелд ќе престојува и во Јужна Кореа, Монголија, Казахстан и Литавнија.
XS
SM
MD
LG