Достапни линкови

Њујорк: Анан апелира за зголемување на помошта за Пакистан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан апелираше до меѓународната заедница да ја зголеми помошта за Пакистан со цел да биде спречен вториот, како што рече, масовен бран на смртта како последица од неодамнешниот катастрофален земјотрес. Анан прецизира дека околу три милиони луѓе во Пакистан остнаа без домови, и немаат доволно средства за заштита од хималајската зима, лекови и храна.
XS
SM
MD
LG