Достапни линкови

Киев: Посета на генералниот секретар на НАТО


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер денеска престојува во Украина на разговори за аспирациите на таа земја за приклучување кон Алијансата. Украинскиот претседател Виктор Јушченко изрази надеж дека Украина ќе стане членка на НАТО и на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG