Достапни линкови

Вашингтон: Ураганот Вилма од петта категорија


Американскиот национален центар за урагани соопшти дека ураганот Вилма се интензивира и оти веќе е во најопасната – 5-та категорија. Невремето се движи кон западна Куба и Мексико, а се претпоставува дека во наредниот викенд би можел да ја погоди и Флорида.
XS
SM
MD
LG