Достапни линкови

Дагестан: Убиени двајца чеченски бунтовници


Руските служби за безбедност соопштија дека во анти-терористичката акција во јужната република Дагестан, убиле двајца чеченски милитанти, двајца уапсиле, а загинал и еден полицаец. Акцијата се одвивала во близина на границата со Чеченија.
XS
SM
MD
LG