Достапни линкови

Подгорица: Референдум за неависност најдоцна до април догодина


Шефот на дипломатијата на Црна Гора Миодраг Влаховиќ изјави дека Подгорица планира да одржи референдум за државниот статус најдоцна до крајот на април идната година. Според него, спроведувањето на референдумот не треба да се зависи од преговорите за статусот на Косово како што сугерирале одредени меѓународни фактори.
XS
SM
MD
LG