Достапни линкови

Пекинг: Успешно слетување на кинески астронаути по престојот во вселената


Успешната всленеска мисија на двјацата кинески астронаути покажува дека Кина станува дел од врвната светска наука и технологија. Ова е оценката на Пекинг по слетувањето на двајцата астронаути кои неоколку дена престојуваа во Вселената.
XS
SM
MD
LG