Достапни линкови

Ерусалим: Израел ги прекина контактите со палестинските власти


Израел ги прекина контактите со Палестинските власти откако вчера на Запдниот Брег беа убиени тројца Евреи. Од министерството за одбрана е најавено дека Израел ќе преземе акции за спреќување на ваквите напади. Ал Акса бригадите ја презедоа одговорноста за вчерашното пукање во две израелски населби во Зпаданиот Брег.
XS
SM
MD
LG