Достапни линкови

Амстердам: Посета на премиерот Бучковски


Македонскиот премиер Владо Бучковски престојува во работна посета на Холандија. Неговите разговори со холандскиот премиер Јан Петер Балкененде и со шефот на дипломатијата Бернард Бот, како што е соопштено од кабинетот на Бучковски, ќе бидат посветени на изнаоѓање форми за унапредување на економската соработка меѓу двете земји. Премиерот Бучковски утре во Амстердам каде што ќе се сретне со претставници на банкарскиот конзорциум Ај Ен Џи.
XS
SM
MD
LG