Достапни линкови

Иран: Во експлозија 4 загинати, а 100 повредени


Најмалку четири лица загинаа, а повеќе од 100 се повредени при две експлозии на бомби што синоќа се случија во иранскиот град Ахваз. Експолозиите одекнале во еден шопинг центар во градот кој се наоѓа на западниот дел од Иран, во близина на границата со Ирак. Одговорноста за нападот ја презеде милитантната Арапска група.
XS
SM
MD
LG