Достапни линкови

Лондон: 2005-та една од најтоплите години


Британската метеоролошка служба објави дека 2005-та година ќе биде една од најтоплите години во историјата. Глобалното затоплување ќе има најголеми последици врз луѓето кои живеат во поларните области. Досега најтопла година, според температурите, е 1998-ма.
XS
SM
MD
LG