Достапни линкови

Исламабад: Во земјотресот во Пакистан 38 илјади загинати


Во минатонеделниот земјотрес во Пакистан загинале 38 илјади луѓе, 62 илјади биле повредени, а над 3 милиони останале без своите домови, соопштија денеска пакистанските власти. Во индискиот дел на Кашмир загинале околу илјада и 300 луѓе.
XS
SM
MD
LG