Достапни линкови

Налчик: Во нападите во градот загинаа 108 лица од кои 72-ца милитанти


Руските безбедносни сили ја продолжуваат потрагата по милитантите во републиката Кабардино – Балкарија, во чиј главен град Налчик, во борбите, загинаа најмалку 108 луѓе, од кои 72-ца милитанти, 24-ца полицајци и 12 цивили. Уапсени се над 30 милитанти кои во четвртокот извршија напад врз градот. Одговорноста ја превзеде така-наречениот Кавказки фронт.
XS
SM
MD
LG