Достапни линкови

Родос: Неформална средба на шефовите на дипломатиите на Прецесот на соработка во ЈИЕ


Министрите за надворешни работи на земјите на Процесот за соработка во Југоисточна Европа денеска на Родос - Грција ја започнуваат неформалната средба. На формумот на кој учествува и министерката Илинка Митрева основни теми се проширување на политичкиот дијалог, европската перспектива на земјите од регионот и развојот на регионалната инфраструктура.
XS
SM
MD
LG