Достапни линкови

Пакистан: Прекина потрагата по преживеаните од земјотресот


Пакистан ја прекина потрагата по преживеаните лица од катастрофалниот земјотрес и се фокусира на отсранување на телата и обнова на разурнатите области. Хуманитарните работници во меѓувреме се во трка со времето да достават помош на десетиците илјадници преживени кои веќе 6 ножи се на отворено на студенто време во хималајскиот планински регион. Се смета дека без покрив над главата во Пакистан останаа над милион лица.
XS
SM
MD
LG