Достапни линкови

Париз: Посета на Кондолиза Рајс


Иранската нуклеарна програма е на дневен ред на разговорите на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс со францускиот претседател Жак Ширак во Париз пред таа да отпатува во Москва. Рајс посетата на Париз и Москва ја остварува по турнеата во Киргистан, Авганистан, Пакистан, Казахстан и Таџикистан.
XS
SM
MD
LG